Seurakuntavaalien ehdokkaat Riihimäellä

21.9.2018 10.20

Ehdokkaat ja listat aakkosjärjestyksessä
 

Kotiseurakuntamme parhaaksi ehdokaslista       
Alajoki Markus
Eskola Timo
Haapanen Jarkko
Halleen Mikael
Harjunpää Juhani
Hukkanen Jopi
Koppinen Jari-Pekka
Korpinen Riikka
Kurvinen Virpi
Miettinen Jussi
Mäkilä Juhani
Nevalainen Liisa
Nevalainen Matti
Nummela Leif
Pahkala Ritva
Pohjanvuori Jones
Portin Ismo
Pullinen Tarja
Putkonen Heikki
Räsänen Niilo
Räsänen Päivi
Saxell Kaarlo
Selin Outi
Suuronen Seija
Tuominen Teemu
Vuorinen Paula 
 

Minun kirkkoni ehdokaslista       
Holopainen Päivi
Höök Jorma
Kalke Irma
Koivisto Ari-Pekka
Lahtinen Petri
Laine Tapio
Lähde Pekka
Mäkelä Tapio
Ojala Kalevi
Olkkonen Timo
Paajanen Risto
Palm Leif
Prinkkilä Timo
Pulli Sari
Raninen Jarno
Ranta Juha
Ruponen Pertti
Saarinen Helena
Sauramäki Sanna
Talja Markku
Värtinen Marita


Sekalainen seurakunta ehdokaslista
Immonen Anne
Kaltemaa-Uurtamo Mari
Kiviharju Mika
Liimatta Timo
Lindgren Anne
Nieminen Timo
Ojanperä Aleksi
Pajari Niina
Pitkänen Suvi    
                                                                                      

Seurakunta ihmistä varten ehdokaslista
Aittola Eija
Anttila Auli
Bitter Riku
Esselström Kirsi
Katila Jorma
Kurki Henna
Lammi Mirja
Majaranta Kari
Metsäterä Heidi
Mursula Jukka
Mäkelä Pertti
Ojanen Reima
Sihvonen Mervi
Sinivuori Timo
Snellman-Tenhunen Pirjo-Liisa
Säkkinen Heli
Takala Riitta
                                                         

Sosialidemokraattien ehdokaslista
Anttila Karri
Auvinen Maija
Eronen Jari
Helenius Antti
Hellsten Eeva Liisa
Jormanainen Pekka
Karlsson Jarkko
Kettunen Matti
Kotirinta Kaisu
Laitinen Marko
Lehtonen Kari-Veli
Lehtonen Lauri
Makkonen Anna-Liisa
Mallenius Harri
Mattila Teija
Nahkuri Miia
Nokkala Hannu
Nummela Esko
Nurmi Silja
Peurala Ville
Ruuskanen Kristina
Sallinen Soile    
Valli Jouni                                                                    

                                                                                      

« Uutislistaukseen